Gisteren hebben we meer dan 40 bezoekers mogen verwelkomen op onze expositie ‘de boeren, burgers en buitenlui van Anderen’. Niet alleen bezoekers uit ons dorp maar ook vakantiegangers uit een ander deel van Nederland en leden van de commissie Open Monumentendag van de gemeente Aa en Hunze.

Op de expositie hadden we ook een wat-is-dit-prijsvraag. Dit mysterieuze voorwerp hield de gemoederen bezig en een aantal mensen waagden een gokje. Was het een sigarensnijder, een hoevenbijsnijder, een takkensnijder of misschien een touwsnijder? Werd dit apparaat gebruikt om je snor te bewerken of misschien om kogels bij te snijden? Allemaal prachtige antwoorden maar de juiste zat er niet tussen. Dit apparaat is namelijk een Tarantella scheermessenslijper uit de jaren twintig. Op internet vind je het ook in deze privé-verzameling en de gebruiksaanwijzing staat op deze website.

Iedereen hartelijke dank voor jullie bezoek en enthousiaste reacties. Graag tot een volgende keer!

IMG_1192